Зберегти


|      

Білорусам доведеться не спати по ночах заради незалежності від РАО ЄЕС «Росії»

Олександр Григорович Лукашенко, фото Reuters

Олександр Григорович Лукашенко, фото Reuters

Уряд Олександра Лукашенко вирішив розпочати кампанію з економії електроенергії, щоб знизити залежність Білорусії від російських поставок. Як пише у вівторок "Незавісімая ґазета", з першого березня республіка переходить на диференційовані тарифи на електроенергію для населення.
У будь-якій країні у споживанні електроенергії бувають так звані піки і спади. У піковий час запускається максимальна кількість енергоблоків. У Білорусії кожен запуск і зупинка енергоблоку оцінюється приблизно в 10 тисяч доларів. Най нижче споживання електроенергії і найнижчі ціни традиційно вночі й у вихідні дні, найвищі - у момент запуску підприємств (в першу зміну це в 6-8 годині ранку, у другу - 14-15 годині).

Всі білоруси, які захочуть скоротити свої витрати на електроенергію, можуть тепер пристосовуватись дивитися телевізор, прати і займатися іншими домашніми справами, які вимагають живлення від електрики, вночі.

"Ми зацікавлені, щоб населення брало у нас енергію, коли нам вигідно - у вихідні дні та в часові зони непікового навантаження. Це дозволить зробити графік її споживання більш рівномірним", - сказав начальник управління енергозбуту Міненерго Білорусії Олексій Богушевич.

Однак рішення влади стикається з певними труднощами. Так, зокрема, враховувати витрати енергії можна лише за допомогою спеціальних електронних лічильників, які будуть фіксувати її споживання через кожні півгодини. Один такий апарат коштує в середньому 80 доларів, тому, щоб забезпечити ними кожного споживача, потрібні величезні капіталовкладення. Зараз Білорусія забезпечина такими лічильниками лише на 2-3 відсотки, тому вони знадобляться приблизно трьом мільйонам квартир.

Від рішення уряду Лукашенка можуть постраждати і інтереси РАО "ЄЕС Росії", яке є єдиним постачальником електроенергії до Білорусії. Втім, як вважає "Незавісімая ґазета", вся історія з диференційованими тарифами служить прикриттям для іншого кроку білоруського керівництва - будівництва атомної електростанції. Витік інформації про те, що рішення щодо АЕС нібито вже прийняте президентом Лукашенко,стався місяць тому.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>